Jak szybko odmienić wnętrze?

Nawet najpiękniejsze wnętrze, urządzone z dużą dbałością o detale i odpowiednie skomponowanie ze sobą poszczególnych elementów, z czasem może trochę się opatrzyć. Wtedy przychodzi ochota, aby co nieco pozmieniać. Sposobów jest mnóstwo – można przemalować pomieszczenie lub wprowadzić nowe meble i dodatki. Szczególnie ta druga opcja jest ciekawa, gdyż często nie wymaga większych nakładów pracy i robienia bałaganu, jak to ma miejsce w przypadku nawet najdrobniejszych prac remontowych. Dobrym sposobem na szybkie odmienienie wnętrza jest wprowadzenie do niego pufów, poduszek i innych akcesoriów.

Puf – szybki sposób na zmiany we wnętrzu

Świetną alternatywą dla tradycyjnych mebli jest puf. Do relaksu, do zabawy, dla dorosłych i dla dzieci – daje szereg możliwości. Wprowadzenie do pomieszczenia pufów z oparciem pozwala na wydzielenie nowej przestrzeni przeznaczonej do odpoczynku lub spotkań z najbliższymi. Może to być powiew świeżości zarówno w salonie, jak i sypialni czy gabinecie. Taka nowość będzie także korzystna na tarasie – wodoodporne, wysokogatunkowe materiały użyte do produkcji pufów pozwalają na wykorzystanie ich również na zewnątrz.

32f404048d8c268262593c57fba673ef

Pufy dla dziewczynek i chłopców odświeżą wystrój ich pokojów. Modne, atrakcyjne kolory i wzory wprowadzą świeżość.

44086bcda6b578fa21c971d4cabdd94f

Szeroka, wygodna rączka, w którą wyposażone są nowoczesne pufy umożliwia sprawne przenoszenie ich w różne miejsca. Dzięki temu można co jakiś czas swobodnie zmieniać ich lokalizację, co umożliwi odświeżanie wystroju pomieszczeń. Takie pufy szczególnie przypadną do gustu dynamicznym, kreatywnym osobom, które lubią bawić się przestrzenią i dostosowywać ją do siebie. Będzie to także świetne rozwiązanie w przypadku pufów dla dzieci.

8d4a02ae101287970cb2bedc5d42ccc7

Część pufów posiada neutralną kolorystykę, która będzie pasowała do wielu wnętrz. W kwestii zmiany wystroju może to być korzystna cecha, ponieważ umożliwia zmianę koloru ścian, bez konieczności wymiany pufa. Ponadto możliwy jest zakup jedynie samego pokrowca – dzięki temu nie trzeba wymieniać całego mebla, aby móc zmienić jego wygląd.

Poduszki – nowy akcent w pomieszczeniu

Różnokolorowe poduszki to prosty sposób na odmienienie pomieszczenia! Wykonane są z wytrzymałego, wodoodpornego materiału, dzięki czemu można wykorzystać je do stworzenia na podłodze przestrzeni do wypoczynku. Takie rozwiązanie szczególnie przypadnie do gustu dzieciom i sprawdzi się w ich pokojach. Poduszki można lokować w różnych miejscach, co dodatkowo daje poczucie zmienności. Ponadto niektóre modele są dwukolorowe – odwrócenie takiej poduszki to również prosty trick, który posłuży do delikatnego odświeżenia wnętrza.

Duże poduszki na podłogę, podobnie jak pufy, są wyposażone w rączki ułatwiające przenoszenie. Można ją zatem swobodnie przestawiać. Łagodne, marynistyczne wzornictwo wniesie powiew świeżości do wnętrza i na taras, i na nowe zdefiniuje wnętrze.

2a386d4d648dcf73c83b018555b554d8

52a7173f83d3c55b55a2553776cdb822

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *