Pufy a zwierzęta domowe

Zwierzęta w domu dają wiele radości, ale czasami wymagają dostosowania do nich przestrzeni. Jednym z problemów jest to, że w sierści przynoszą dużo zabrudzeń, które pozostają na meblach. Można spróbować nauczyć odpowiedniego zachowania zwierzaka, ale nawet to nie daje stuprocentowej pewności. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest dobór odpowiednich elementów wystroju wnętrz. Łatwe w czyszczeniu pufy sprawią, że nawet w przypadku zabrudzenia przez zwierzęta, nie będzie problemu z przywróceniem mebli do świetności. O czym jeszcze należy pamiętać, w przypadku dzielenia dachu z psem, kotem lub zwierzętami futerkowymi?

Gdy zwierzęta są w domu

Większość psów – jeżeli nie wszystkie – bardzo lubi ocierać się o różne powierzchnie, takie jak: ściana, kanapa czy fotel. Może im również spodobać się drapanie o puf. Lepiej starać się oduczyć zwierzęcia takiego zachowania, gdyż w szybkim czasie doprowadzi do mocnego zabrudzenia mebla. Licząc się z taką możliwością, warto wybrać pufy, których pokrowce można w łatwy sposób wyprać w pralce. Taka cecha jest niemal niezbędna, gdy w domu jest zwierzę – dotyczy to nie tylko tych niesfornych pupili.

9dcf032354f06f3ed8452131e053adb0

Wygodny puf pozwala na pełen relaks, umożliwiając ułożenie się w naturalnej, niewymuszonej pozycji. Nie tylko ludzie doceniają te zalety – również zwierzęta mogą stać się entuzjastami tego typu mebli. Mocny, impregnowany, wodoodporny poliester sprawia, że nie ma konieczności zabraniania psom i kotom takiego zachowania. Ślady łap czy inne plamy, które mogą pozostawić zwierzaki, uda się z łatwością sprać. W wielu wypadkach nie potrzeba wkładać pokrowca do pralki, można spróbować użyć nawilżonej ściereczki.

6b47d5a8aff2775ef692ae19b76878f4Należy przy tym pamiętać, iż materiał pokrowca nie gwarantuje odporności na destrukcyjne działania zwierząt, takie jak ostrzenie pazurów czy gryzienie. Jeżeli istnieje obawa, że dojdzie do takich czynów, lepiej nie pozostawiać pupili bez opieki w pomieszczeniu, gdzie znajduje się puf.

Dzieci i ich ulubieńcy

Dziecko i zwierzę to znakomity duet. Niezależnie czy najmłodsi opiekują się psem, kotem, królikiem, świnką morską czy chomikiem – uczą się dzięki temu empatii i odpowiedzialności. Dodatkowo taka relacja jest bardzo odprężająca i pomaga dziecku się wyciszyć. Wyposażając pokój w wysokiej jakości puf Red Point Design, można stworzyć fantastyczne miejsce, w którym dzieci będą mogły poświęcać uwagę swoim podopiecznym. W przypadku, gdy dojdzie do zabrudzenia mebla, można go z łatwością wyprać.

85f37642f12ae45a847e3213d83e3c21Najmłodsi często miewają problemy z alergiami. Jak się okazuje, ten problem dotyczy także zwierząt, które również mogą się uczulać, co powoduje nadmierne drapanie i inne dolegliwości. Na szczęście pufy Red Point Design zostały wykonane z materiałów antyalergicznych, dzięki czemu są bezpieczne dla wszystkich domowników. Certyfikat OEKO-TEX 100 W KLASIE I dodatkowo zwiększa pewność, podczas korzystania z tych mebli.

Zwierzęta są dla wielu ludzi członkami rodziny i prawdziwymi przyjaciółmi. Nie da się nie docenić magicznej więzi, jaka potrafi łączyć człowieka i zwierzę. Stąd warto stworzyć w domu przestrzeń, która pozwoli na zachowanie harmonii i nie wymusi izolowania pupila, pozwalając czerpać przyjemność ze swobodnego spędzania z nim czasu, nawet w przypadku wylegiwania się na pufach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *