Jak zaaranżować strefę relaksu w biurze?

Naukowcy donoszą, że w erze cyfrowej, w obliczu niepohamowanego wręcz przepływu informacji i znacznej dynamizacji życia, skraca się czas, w którym człowiek jest w stanie być skoncentrowanym. W obliczu tych doniesień, konieczne jest zadbanie o odpowiedni relaks podczas pracy, który da chwilę wytchnienia i umożliwi zwiększenie efektywności. Ponadto obecnie niemal w każdym biurze praca odbywa się głównie przed monitorem. Jest to bardzo problematyczne dla wzroku, dlatego konieczne są przerwy, w których oczy będą mogły nieco odpocząć. Znakomitym rozwiązaniem tych problemów jest wyposażenie biura w nowoczesne pufy. Warto zapoznać się z tym, na co zwrócić uwagę podczas wyboru takich mebli i jak zaaranżować strefę relaksu?

Gdy potrzeba chwili wytchnienia

Praca w biurze wymaga długotrwałego skupienia. Często brak koncentracji może powodować powstawanie błędów, które w najgorszym przypadku mogą przynieść straty finansowe. Dlatego konieczne jest stworzenie przyjaznego środowiska pracy, które pozwoli maksymalizować wydajność. Leży to nie tylko w interesie kadry, ale również szefostwa. Nowoczesne firmy od dawna stawiają na stworzenie odpowiedniej harmonii w biurze, która zapewni równowagę pomiędzy pracą a tym, czego potrzebuje pracownik dla poprawiania swoich wyników.

e8bcb743d46dcfa59aaaffbbb9d123eb

Podczas tworzenia właściwej przestrzeni, która umożliwi złapanie oddechu, sprawdzonym rozwiązaniem są pufy Red Point Design. Ich główną zaletą jest to, że posiadają znakomite wypełnienie, które dostosowuje się do sylwetki, umożliwiając odpoczynek w każdej pozycji. Dobrym sposobem na chwilę odprężenia jest stworzenie pomieszczenia na wzór salonu. Można tam umieścić konsolę z grami, co pozwoli pracownikom się zrelaksować, a także zacieśniać relacje. Wstawiając tam pufy dla graczy, można zagwarantować wygodne siedzisko, które dodatkowo posiada kieszeń na pada.

694322337bc4663d4a954ead2d90dadf

Pufy Red Point Design posiadają pokrowiec, który został wykonany z mocnego, wodoodpornego materiału. Nawet jeżeli zdarzy się coś na nie wylać, można w takiej sytuacji z łatwością wyczyścić pokrycie. To dobra wiadomość dla tych, którzy lubią spędzać przerwę w pracy z ulubionym napojem. Utrzymanie estetyki pufów w biurze jest istotne nie tylko ze względu na pracowników – może dojść do sytuacji, gdy w strefie relaksu będą spędzać czas strategiczni klienci – w takiej sytuacji przestrzeń biurowa firmy stanie się jej wizytówką.

65c59facd551ecb40b202b6603e61c16

Pufy – idealne nie tylko do relaksu, ale również do pracy

Chociaż nowoczesne pufy zostały stworzone z myślą o zapewnieniu niezwykle komfortowego miejsca odpoczynku, to można w nich także wykonać część obowiązków służbowych. Chodzi głównie o takie zadania, jak tworzenie nowych koncepcji czy opracowywanie strategii działania. Gdy potrzeba wytężyć umysł, aby przemyśleć kolejne kroki, warto zagwarantować sobie wygodę. Często w takiej sytuacji potrzebny jest jedynie notatnik i długopis – w takiej sytuacji praca na pufie z oparciem staje się czystą przyjemnością.

cfc465122ab3b05ba8a988bc192b24c4

Dużą część pracy mogą zajmować rozmowy telefoniczne. W takiej sytuacji również łatwo sobie wyobrazić, że przyjemniej będzie je przeprowadzać, zasiadając na pufie. Zastosowań w biurze tego typu mebli jest z pewnością więcej – wszystko zależy od charakteru pracy i zakresu obowiązków. Warto jednak rozważyć wprowadzenie takiego elementu wystroju. Pufy Red Point Design wyposażone są w wygodne, duże rączki, dzięki czemu można je z łatwością przenosić do różnych pomieszczeń. Mebel może być raz wykorzystywany w strefie komfortu, a innym razem w przestrzeni stricte biurowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *