Marynistyczny motyw w pufach i dodatkach

Kojący szum fal, muskająca twarz lekka bryza, odgłosy mew i leżenie na delikatnym piasku – morze zapewnia jedyne w swoim rodzaju wrażenia i wyjątkowy relaks. Niestety nie każdemu jest dane cieszyć się nim na co dzień. Chcąc więc wypocząć w domu, na tarasie, balkonie lub w ogrodzie, zachowując miłe wspomnienia, warto wybrać elementy wystroju, które będą budzić przyjemne skojarzenia z nadmorskim klimatem. Sposobem na to są meble i akcesoria w marynistycznym stylu, w szczególności nowoczesne pufy i poduszki, które gwarantują wyjątkowe chwile odprężenia. Garść inspiracji pomoże każdego dnia wracać myślami do ulubionych miejsc i motywów.

Szum fal i wiatru śpiew – wnętrze w marynarskim stylu

Chcą w aranżacji nawiązać do nadmorskiego klimatu, należy trzymać się kilku wskazówek. W tak urządzonych wnętrzach łączy się przede wszystkim kolor biały z niebieskim, w szczególności w postaci wzorów w pasy o takiej właśnie kolorystyce. Istotnym elementem są naturalne materiały i tkaniny. Warto o tym pamiętać, dobierając poszczególne meble. Świetnym uzupełnieniem całości będzie wygodny puf, który dzięki swoim wyjątkowym właściwościom pozwoli na niezrównany relaks w tak urządzonym wnętrzu. Jego specjalne wypełnienie umożliwia przyjęcie naturalnego ułożenia sylwetki, a wysokiej jakości materiały gwarantują komfort przez wiele godzin użytkowania. Aranżację można z łatwością uzupełnić poduszkami, tak aby stworzyć strefę relaksu dla całej rodziny.

52a7173f83d3c55b55a2553776cdb822

Dodatki użyte w pomieszczeniu powinny nawiązywać do morza – świetnie będą więc pasować różnego rodzaju muszle, kotwice, modele statków czy jachtów, drewniane skrzynie, koła ratunkowe i inne ozdoby wykorzystujące marynistyczne motywy. Należy jednak poszczególne akcesoria dobierać z rozwagą i smakiem, aby nie przesadzić i nie upodobnić pomieszczenia do swoistego panoptikum. Warto eksperymentować i złamać ten nieco sielski wystrój, inspiracjami zaczerpniętymi z nowoczesnych i loftowych aranżacji.

Marynistyczna stylistyka przypadnie do gustu dzieciom. Częstokroć powrót z nadmorskich wakacji i konieczność pożegnania się z morzem i plażą, jest dla nich niemal traumatycznym przeżyciem. Pokoik zaaranżowany w marynarskim stylu wzbudzi miłe skojarzenia i pozwoli dłużej cieszyć się wspaniałą atmosferą. Aby uzyskać taki efekt, należy kierować się wskazówkami podanymi w poprzednich akapitach, w odniesieniu do pozostałych pomieszczeń. Idealnym dopełnieniem takiego wnętrza będzie puf w marynarskie pasy, który z pewnością stanie się jednym z ulubionych elementów wnętrza. Więcej informacji na temat pufów dla dzieci można znaleźć w jednym z poprzednich artykułów: Prezent dla dziecka – poradnik Redpointdesign.pl.

6aa87c11d644a296a9086320d71d742b

Marynarski klimat nie tylko we wnętrzach

Osoby, dla których morze jest szczególnie inspirujące, mogą wykorzystać marynistyczne motywy nie tylko podczas aranżacji pomieszczeń. Torebki, notatniki, paski, zegarki czy aktówki – możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia. W sezonie szczególnie trafionym pomysłem jest wybór nerki w marynarskim stylu. Saszetka w niebieskim kolorze, z akcentem w postaci białych i niebieskich pasów, z pewnością przypadnie do gustu wszystkim entuzjastom nadmorskiej atmosfery. Takie akcesorium jest nie tylko estetyczne, ale również bardzo praktyczne. Umożliwia schowanie rzeczy osobistych, takich jak klucze, smartfon, mały notes czy okulary przeciwsłoneczne. Docenią je wszyscy, którzy wybierają się na plażę. Nerka posiada mocny zamek, który zapobiegnie ewentualnej zgubie w przypadku noszenia przedmiotów w kieszeni. Poza tym wiele elementów garderoby, takich jak spodenki czy pareo, w ogóle nie pozwalają na schowanie rzeczy osobistych. W takim wypadku saszetka będzie, jak znalazł! Aby dowiedzieć się nieco więcej o nerkach biodrowych, warto zajrzeć do artykułu Przydatny gadżet – nerka.

3ced4043ba1688eb292a821cf7e3ca80

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *