Pomysły na zabawy z wykorzystaniem puf i poduszek

Pufy to meble, które świetnie nadają się do pokoju dziecka. W szczególności przemawiają za tym ich uniwersalność, wytrzymałość i łatwość czyszczenia. W połączeniu z poduszkami, które posiadają takie same właściwości, możliwe jest zaaranżowanie wyjątkowej przestrzeni, w której dziecko będzie czuć się szczególnie swobodnie. Te meble i akcesoria zostały stworzone głównie z myślą o zapewnieniu podopiecznym komfortu w trakcie czytania, rysowania czy nauki. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie – a jest to wręcz wskazane – aby stały się przedmiotem różnych zabaw i harców!

Pufy i poduszki – świetny sposób na dobrą zabawę

Korzystając z pufów, dziecko może przyjąć swobodną pozycję w trakcie lektury, oglądania ulubionych ilustracji i rysowania lub po prostu się zrelaksować. Uzupełnienie ich poduszkami, daje w efekcie bezpieczną przestrzeń, w której najmłodsi będą z pewnością spędzać długie godziny. Jednakże pomysłowość dzieci sprawia, że z łatwością wynajdą inne zastosowania tych elementów wystroju. Można zdać się na ich pomysłowość lub dać im kilka podpowiedzi.

3fb16b9f26e708f4622330a3ce30681d

Jednym z ciekawych rozwiązań jest stworzenie wyspy z pufa i poduszek. Mając w pokoju więcej tego typu elementów, można stworzyć swoisty archipelag. Dzieci mogą na nich poustawiać rożnego rodzaju figurki i pływać modelami statków po podłodze, odwiedzając poszczególne lądy. Równie dobrze sami mogą być rozbitkami, którzy wylądowali na bezludnej wyspie. Inną propozycją jest rzucanie piłką, siedząc na poszczególnych pufach i poduszkach. Dzieci lubią również wszelkiego rodzaju zabawy, w których można poruszać się tylko w wybranym obszarze. Wielu dorosłych pamięta sformułowanie „podłoga parzy” – zasadę tę można wykorzystać przy okazji harców na akcesoriach RedPointDesign. Klasykiem wśród zabaw wykorzystujących pufy i poduszki jest budowanie tak zwanej bazy lub zamku. Dzieciaki uwielbiają takie schronienia i przepadają za spędzaniem w nich czasu. Ponadto nie można zapominać o innej tradycyjnej zabawie – ekscytującej bitwie na poduszki.

MAR_1528

Puf może posłużyć również za postument lub scenę. Dzieci mogą zorganizować teatrzyk, w którym aktorami będą ich maskotki. Rodzice, dziadkowie lub opiekunowie mogą pomóc w niektórych rolach lub wziąć udział w zabawie w charakterze widowni. Będzie to świetna okazja na zacieśnienie więzi. Warto pamiętać, że każda forma zabawy jest świetną okazją, aby spędzić czas z dziećmi.

Pufy i poduszki RedPointDesign – zabawa bez obaw

Częstym problemem w trakcie zabaw, do których dzieci wykorzystują elementy wystroju, jest obawa o to, aby ich nie popsuły. Pufy i poduszki RedPointDesign zostały zaprojektowane tak, aby pociechy mogły oddać się zabawie, bez obaw o stan mebli i akcesoriów. Wykorzystanie wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów gwarantuje trwałość. Wodoodporny pokrowiec, który można z łatwością zdjąć i wyprać w pralce, sprawia, że nie trzeba martwić się, gdy dzieciom w trakcie rekreacji, zdarzy się coś wylać. Certyfikat OEKO-TEX 100 W KLASIE I jest gwarancją, że tkanina spełnia najsurowsze normy bezpieczeństwa. Ponadto wszystkie produkty RedPointDesign mają właściwości antyalergiczne. Szeroka rączka pozwala na swobodne przenoszenie w różne miejsca, dzięki czemu dzieci nie będą miały problemu podczas aranżowania przestrzeni do zabawy.

3c042257cdb2196cee7c2d0664c5acdd

Pomimo tego, że pufy i poduszki zostały wykonane tak, aby zapewniać jak najwyższą wytrzymałość i dbać o bezpieczeństwo użytkowników, nieodpowiednie i nieprzemyślane eksploatowanie może doprowadzić do wypadków. Warto więc przy organizacji zabaw, zadbać o to czy nie istnieją jakieś bezpośrednie zagrożenia – na przykład możliwość uderzenia o inny element wystroju pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *