Puf w kuchni – co warto wiedzieć?

Wydaje się, że funkcjonalny charakter kuchni wyklucza wykorzystanie w nim pufów. Z pewnością projekty przewidujące takie wykorzystanie tego typu mebli należą do rzadkości. Okazuje się jednak, że specyfika produktów RedPointDesign sprawia, iż zarówno pufy dla dzieci, jak i dla dorosłych mogą pojawiać się w kuchni. Odpowiada za to przede wszystkim ich wysoka mobilność. Ponadto sama charakterystyka współczesnych mieszkań – tworzenie otwartych aneksów kuchennych czy mały metraż powodują, że pufy mogą mieć kontakt ze specyficznymi warunkami panującymi w kuchni. Warto więc pamiętać, że oferowane przez RedPointDesign meble nie obawiają się takich wyzwań. Poznając ich charakterystykę, można z łatwością przekonać się, że sprawdzą się również w kuchni.

Czy puf może stać w kuchni?

Przede wszystkim odpowiedź brzmi – tak! Nowoczesne pufy RedPointDesign mają pokrowiec wykonany z mocnego, impregnowanego i wodoodpornego poliestru, który posiada Certyfikat Instytutu Włókiennictwa. Dzięki temu materiał nie chłonie wilgoci. W przypadku poplamienia można go z łatwością zdjąć i wyprać. W kuchni, gdzie ryzyko wylania się czegokolwiek jest dużo wyższe, takie cechy będą bardzo praktyczne. Ponadto w trakcie gotowania panuje podwyższona wilgotność. Wszystkie te specyficzne warunki nie zagrażają pufowi.

e8bcb743d46dcfa59aaaffbbb9d123eb

Wiele młodych osób mieszka w kawalerkach, w których często kuchnia jest połączona z pokojem dziennym. Taki aneks jest stosowany także w większych mieszkaniach, gdyż pozwala na stworzenie przestrzeni, która nie będzie izolowała osób przebywających w kuchni. W takiej sytuacji można zastanawiać się czy pufy nie powinny stać nieco dalej od strefy kuchennej. W rzeczywistości nie ma takiej potrzeby – przestrzeń można aranżować zupełnie swobodnie, tak jak jest najwygodniej. Meble RedPointDesign nie wymagają specjalnego traktowania! Podobnie rzecz się ma ze specyficznymi aranżacjami, gdy strefa komfortu ma znajdować się w kuchni lub gdy pufów chce się używać na przykład w domku letniskowym. Z każdym wyzwaniem poradzą sobie równie dobrze!

8680d2599b54661a723bb2c4133f84fd

Inne zastosowania pufów w kuchni

Zarówno pufy dla dorosłych, jak i dla dzieci posiadają szerokie, wygodne rączki, umożliwiające łatwe przenoszenie w różne miejsca. Ta cecha w szczególności przypadnie do gustu dzieciom. Gdy tylko pociechy pokochają nowy element wyposażenia swojego pokoju, z pewnością będą go chciały wykorzystywać w innych pomieszczeniach. Można się spodziewać, że ze swoim pufem zawędrują również do kuchni, gdzie będą chciały urządzić zabawy, polegające na naśladowaniu gotujących rodziców lub po prostu czytać, rysować i odpoczywać w towarzystwie bliskich. To świetne rozwiązanie, gdy konieczne jest realizowanie obowiązków domowych, a jednocześnie chce się, aby dziecko przebywało w pobliżu.

d46dd0ed6e8279534a1b5d9d7963712f

Czasami zdarza się, że w kuchni trzeba przypilnować gotujących się potraw, piekącego się ciasta czy mięsa na patelni grillowej. Poza tym niektóre przepisy wymagają, aby co jakiś czas mieszać składniki lub przewrócić na drugą stronę smażące się danie. Czemu w takiej sytuacji nie umilić sobie chwili oczekiwania, siadając na wygodnym pufie? Nie trzeba w tym celu ustawiać go na stałe w kuchni – jego mobilność sprawia, że może pojawiać się w tym pomieszczeniu sporadycznie i z powodzeniem spełniać swoją rolę.

813dcfd612d1fdc610d4c9a58747ddc9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *