Motyw kwiatowy w pufach i dodatkach

Kwiaty symbolizują takie przymioty jak między innymi odrodzenie, lekkość, delikatność, radość czy nadzieja. Jest to tylko kilka przykładów, przede wszystkim dlatego, że każdy z gatunków poszerza zbiór skojarzeń. I tak lilia stała się symbolem piękna, niezapominajki przyjaźni, a róża życia, miłości i kobiecości. Motyw kwiatowy w pufach i dodatkach będzie zatem nośnikiem tych pozytywnych odniesień.

Pufy z motywem kwiatowym

Wielokolorowe, radosne wzory złożone z kwiatów stanowią znakomitą ozdobę pufów. Pomimo tego, że na motyw składają się płatki o różnych barwach, to możliwe jest dobranie mebla z daną dominantą kolorystyczną – niebieską, żółtą lub zieloną. Dzięki temu można stworzyć spójną całość z resztą wystroju. Tak udekorowane są przede wszystkim pufy dla dziewczynek. Pasują one do ich charakteru, stając się ulubionym miejscem zabaw i wypoczynku.

62cae13447e5a66e9202d789e43b6a02

85f37642f12ae45a847e3213d83e3c21

44086bcda6b578fa21c971d4cabdd94f

Motyw kwiatowy jest na tyle uniwersalny, że wpasuje się również w pokój nieco starszej dziewczynki i nastolatki. Puf o takiej wesołej i pogodnej ornamentyce będzie wprowadzać lekkość i kontrast.

8c0c658252e3e55260c397de378c797f

Nawet najciekawsze i najładniejsze wzornictwo nic nie da, bez zastosowania odpowiednich materiałów. Wytrzymałość, wodoodporność i łatwość czyszczenia – to cechy, które powinny charakteryzować godne zaufania pufy. Do zabawy i do wypoczynku warto więc wybierać takie meble, które dodatkowo mają antyalergiczne wypełnienie i certyfikat OEKO-TEX 100 W KLASIE I. Ponadto bardzo korzystne są przemyślane rozwiązania takie jak wygodna, szeroka rączka, która umożliwi łatwe przenoszenie. Dzięki temu dzieci będą mogły korzystać z mebla wszędzie tam gdzie chcą, co jest zgodne z ich dynamiczną naturą. Wybranie pufa, który spełnia wszystkie te warunki, jest gwarancją wieloletniego, satysfakcjonującego użytkowania.

Dodatki pełne kwiatów – piękna stylistyka i radosny charakter

Także literatura chętnie korzysta z motywu kwiatu. Najszerzej znana jest efemeryczna różna z Małego Księcia autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Nic więc dziwnego, że kwiaty są popularne w designie i modzie. Mogą przyozdabiać zarówno meble, jak i ubrania, zegarki czy okulary. Ciekawym pomysłem na wykorzystanie takiej ornamentyki są saszetki biodrowe, inaczej zwane nerkami.

e695baf5ea2ca4a9535cec44f2521cbf

Saszetka biodrowa jest bardzo użyteczna, pozwalając na łatwe i komfortowe noszenie rożnego rodzaju rzeczy osobistych takich jak smartfon, portfel, klucze, podręczne kosmetyki czy długopis. Zapobiega nadmiernemu wypychaniu kieszeni, które wpływa negatywnie na wygląd i jakość spodni. Nerka jest także dobrą alternatywą dla torebki – szczególnie podczas wypadów w plener lub uprawiania sportów. Więcej informacji na temat nerek znajduje się w artykule dostępnym tutaj (link do artykułu).

Motyw kwiatowy to świetne uzupełnienie swobodnego charakteru, jakim cechuje się saszetka biodrowa. Dla dziewczynek, nastolatek i kobiet będzie znakomitym wyborem, ponieważ taki wzór jest bardzo uniwersalny. Można wybrać pomiędzy nerką w całości lub częściowo pokrytą kwiatami. Ta druga opcja jest w szczególności polecana osobom, lubiącym stonowane kolory i wzornictwo, ale jednocześnie chcącym nieco to przełamać. Bardzo atrakcyjne jest umieszczenie motywu florystycznego także wewnątrz saszetki biodrowej. Zdecydowanie zwiększa to wrażenia estetyczne i umila korzystanie.

Warto więc śmiało korzystać z ornamentyki kwiatowej! Wiosną będzie celnie korespondowała z odradzającą się przyrodą, a jesienią i zimą będzie budzić miłe skojarzenia.

One thought on “Motyw kwiatowy w pufach i dodatkach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *